Не застеляти вранці ліжко - усвідомлений вибір

 

Неприбраним ліжко виглядає, м'яко кажучи, недоглянутою. Багато хто вважає, що це показник неохайності, недолугості та ліні. Звичайно, охайне ліжко виглядає вишуканіші, але вчені стверджують, що корисно не прибирати його в ранковий час, коли ви тільки що його покинули. Хоча прибраний тапчан з позиції естетичної теорії виглядає набагато затишніше, на нього можна сісти, не забруднивши комплект білизни, але застеляти його не варто.

 Чому не слід застеляти ліжко вранці?

Справа в тому, що свіже повітря здатнє допомогти в боротьбі з пиловими кліщами, чиїм улюбленим місцем є м'яке пухнасте ліжко. Заправивши ліжко, ви перегородили йому доступ до білизни, яке після сну залишається теплим та вологим. Такий мікроклімат - ідеальне середовище для проживання та розмноження жучків, яких можна розгледіти тільки за допомогою оптичного приладу. Адже в постільній білизні їжі для синантропних кліщів досить - це відшаруванни часткики зовнішнього шару шкіри (епідерміс).

Паразити самі по собі не є небезпечними - вони не кусаються та не смокчуть кров. Але шкода людям вони завдати можуть, адже відходи їх життєдіяльності (екскременти) викликають напади задухи, кашель, сльозотеча, шкірні захворювання (екзему та дерматит), запалення слизової оболонки очей (кон'юнктивіт), алергічні реакції та навіть безсоння.

На думку вчених з університету Кінгстона, застеляти ліжко вранці не потрібно. Більш того, це становить загрозу для здоров'я. Заправляючи постіль, ви накриваєте пилових кліщів покривалом, захищаючи від зовнішніх факторів і збільшуючи тривалість життя.

 Зверніть увагу на ортопедичні матраци з кокосом, а так само ліжко з еко-шкіри. Кокосова койра предотваращает появи кліщів сопрофітов.

Справа в тому, що від жучків не можна позбутися. Вони чіпко тримаються за волокна матеріалу завдяки клейким подушечкам, розташованим на кінчиках восьми лапок, тому їх не можна видалити за допомогою пилососа. Правда, можна значно знизити кількість паразитів, позбавивши їх комфортних умов для розмноження.

Адже особа жіночої статі при сприятливому мікрокліматі (при температурі повітря в спальні від 18 до 25 °), відкладає по яйцю в добу. Синантропні кліщі живуть не більше 2,5 місяця, тому одна самка збільшує кількість павучків на 60 штук. За підрахунками вчених, в ліжку може одночасно перебувати до 1,5 млн паразитів.

 

Павукоподібні жучки не люблять свіже повітря та прямі сонячні промені. Тому найкращий спосіб зниження їх кількості - провітрювання спальні (протяг), при цьому зменшиться вологість. Більш того, бажано вивішувати постіль (ковдри, подушки, матраци, комплекти білизни) влітку на вулиці або балконі для прожарювання на сонці, а взимку - для виморожування. Це істотно скоротить кількість кліщів та знищить їх яйцекладки. Також, не забувайте про прання. Процедури бажано проводити не рідше 1 разу на тиждень в гарячій воді, температура якої повинна бути не нижче 65 ° C.

При застеленому ліжку постіль стає затишним парником, де створені сприятливі умови для подальшого процвітання «сусідів». Ось чому вчені не рекомендують прибирати її щоранку. За день, поки ви на роботі, постільна білизна та ортопедичний матрац встигне провітритися та підсохнути, зникне живильне середовище, що для пилових кліщів явно не до вподоби. Вони в таких умовах гинуть. Нехай ви не позбудетеся від усіх паразитів, але значно знизите їх чисельність, адже спаровуватися та розмножуватися вони вже не будуть. 

 Повернувшись з роботи, ліжко можна заправити. Щодня провітрюючи квартиру, ви будете впевнені, що за час вашої відлучки чисельність павукоподібних жучків не збільшилася. Також перед сном фахівці з акарології рекомендують, розібравши ліжко, ще раз провітрити приміщення.